3 دیوار سبز در رستوران های تهران که خیره کننده اند

دیوار سبز در رستوران و مکان های تجاری یک ترند جهانی در بخش طراحی داخلی است. چه در محیط یک خانه چه در یک فضای تجاری باشید. در این مقاله 3 دیوار سبز در رستوران‌های تهران که در سال‌های اخیر توسط ضیااکو طراحی و اجرا شده است را به شما نشان خواهیم داد.

قبل از هرچیز بگوییم که اگر بدنبال این هستید که در فضای داخلی رستوران خود یک شگفتی (WOW) ایجاد کنید، دیوار سبز راه حلی بسیار خوبی است. این متریال زنده این روزها گرد و خاک زیادی به راه انداخته است. البته که دلیل آن هم از هیچکس پنهان نیست.

دیوار سبز در رستوران، انتخابی هوشمندانه است

دیوار سبز
دیوار سبز واقع در فودکورت هدیش مال است

وقتی یک دیوار سبز به درستی طراحی و اجرا شود، تبدیل به یک اثر هنری زیبا و کاربردی می‌شود. اما این سوال مهم است، شما فکر می‌کنید که یک تجربه‌ی غذاخوری عالی صرفا بر اساس غذا و خدمات است؟ بهتر است دوباره به آن فکر کنید !

امروزه با حرکت به سمت یک سبک زندگی طبیعی تر و ارگانیک، وارد کردن عناصر طبیعی به طراحی داخلی امری ناگزیر شده است. در واقع مشتریان رستوران شما با دیدن یک ظاهر طبیعی و سبز در فضای داخلی شما، کیفیت منو و مواد اولیه‌ی شما را ارزیابی می‌کنند.

علاوه بر این دیوار سبز در رستوران هوا را تازه می‌کند و آلودگی صوتی را کاهش می‌دهد. اگر فضای ارگانیکی دارید، چیدن سبزی و گیاهان برای وعده‌های غذایی در کنار میز‌های مشتریانتان می‌تواند بسیار فریبند باشد. اما در نهایت هیچ چیز بد تر از غذاخوردن در یک فضای تاریک، گرفته و بیش از حد پر سر و صدا نیست.

گیاهان به از بین بردن هر گونه بوی بد کمک می‌کنند. همینطور سموم هوا را تجزیه می‌کنند و مانند یک عایق صوتی صداهای مزاحم را خنثی می‌کنند. در کل وجود یک دیوار سبز در رستوران، فضای آن را جذاب تر و به زندگی سالم نزدیک تر می‌کند و احساس خوشایندی برای مشتریان شما ایجاد می‌کند.

نگاهی به این 7 دیوار سبز بیاندازید که چگونه این رستوران‌ها از دیوارهای سبز طبیعی برای ایجاد یک محیط بی نهایت آرام استفاده کردند.

 

شما فکر می‌کنید که یک تجربه‌ی غذاخوری عالی صرفا بر اساس غذا و خدمات است؟ بهتر است دوباره به آن فکر کنید !

کافه و رستوران وایب | جردن | تهران

آیا بدنبال فضایی آرامش بخش برای ملاقات با مشتریان و دوستان خود هستید تا از غذاهای با کیفیت نیز لذت ببرید؟ این فضا را کافه و رستوران وایب برای شما بوجود آورده است. سبزینگی در فضای داخلی این رستوران موج می‌زند. در دو سمت سالن، ترکیبی از سایه‌ها و بافت‌های متنوع طبیعی در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند تا یک اثر هنری سبز را بوجود آورند.

سیستم دیوار سبز هیدروپونیک ضیااکو به گونه‌ای طراحی شده است که نهایت تراکم و سبزینگی را از روز اول به مشتری بدهد. استفاده از یک بستر نمدی همچون یک بوم نقاشی این دیوار زنده را بیش از پیش به یک اثر هنری تبدیل می‌کند. در واقع هنر دیوار سبز، هنری زنده در طول یک بازه‌ی زمانی است.

رستوران کاپیتان | پاسداران | تهران

این دیوار سبز با اختلاف خارق العاده ترین دیوار سبزی است که تیم ما در یک رستوران طراحی و اجرا کرده است. استفاده از گیاهان بیرونی متفاوت با رنگ‌های برجسته و خاص، این دیوار سبز را بیش از پیش تبدیل به یک اثر هنری کرده است.

طبق طرح کاشت این دیوار سبز، در قسمت‌های پایینی دیوار که به میز‌ها و مشتریان نزدیک تر است گیاهان گل دار در نظر گرفته شده که نظر هر مخاطبی را به خود جلب می‌کند. همچنین در قسمت‌های بالایی که دور نمای ویژه‌ای دارد گیاهان خاصی همچون کارکس و آکوبا را می‌بینیم.

همانطور که در مقاله‌ی تفاوت انواع دیوار سبز ضیااکو بیان شده بود، یکی از مزیت‌های سیستم هیدروپونیک به روش مدولار یا گلدانی همین طرح کاشت خاص و متراکم آن بویژه برای دیوار سبز بیرونی است.

رستوران جیک جیک | پاسداران | تهران

گاهی برای اینکه یک دیوار سبز تبدیل به یک اثر هنری با هویت شود، نیازمند چیز خاصی نیست. استفاده‌ی درست از نور پردازی بر روی آن می‌تواند آن را به یک شگفتی در فضای داخلی تبدیل کند. نورپردازی بر روی یک دیوار سبز در رستوران ثابت می‌کند که برای تبدیل دیوار سبز شما به یک اثر هنری ویژه، تلاش زیادی لازم نیست.

ما عاشق سادگی دیوار سبز در رستوران جیک جیک هستیم که بسیار با سلیقه با رنگ‌ها و بافت‌های سفید اطراف آن ترکیب شده است تا یک محیط غذاخوری لذت بخش را ایجاد کند. این دیوار سبز به روش گلدان‌های دیواری ضیااکو طراحی و اجرا شده است. همانطور که می‌بینیم با اینکه این سیستم یک روش مدولار به حساب می‌آید ولی نحوه‌ی اجرای ما بصورت صد درصد سبز است.

صحبت پایانی

دیوار سبز یک متریال همه کاره، زیبا و بسیار کار بردی است. چه زمانی که شما قصد داری لوله‌های زشت خود را بپوشانید یا برای حفظ حریم شخصی یک پارتیشن بسازید و یا فقط از آوردن طبیعت به فضای داخلی رستوران لذت ببرید، هنر دیوار سبز غیر قابل چشم پوشی است

چه زمانی که شما قصد داری لوله‌های زشت خود را بپوشانید یا برای حفظ حریم شخصی یک پارتیشن بسازید و یا فقط از آوردن طبیعت به فضای داخلی رستوران لذت ببرید، هنر دیوار سبز در رستوران و کافه غیر قابل چشم پوشی است

تماس با ضیااکو

جهت دریافت مشاوره و آشنایی با خدمات دیوار سبز و نگهداری ضیااکو

به اشتراک گذاری مطلب

در واتس‌اپ
در تلگرام
در لینکدین
به ایمیل

دیگر مقالات ضیااکو