نام پروژه

دیوار سبز تکنو آجر

کارفرما

شرکت ادمیرال

نوع سیستم

هیدروپونیک

ابعاد

موقعیت

تهران| فرمانیه

وضعیت

ساخته شده

Category
تجاری, داخلی, هیدروپونیک
About This Project

#دیوارسبز تکنو آجر
یکی از طراحی های بازسازی آقای مهندس موسی پناه همراه با #دیوار_سبز_هیدروپونیک بود، این دیوار در یک راهرو و در مقابل فضای کار با پارتیشن شیشه ای بود، ZiaEco بعد از قرارداد ۳ طرح را به کارفرما ( مهندس روحی و مهندس سلامی عزیز ) ارایه داد که کانسپت طرح های#دیوار_سبز همسو با معماری داخلی بود و یک نکته قابل توجه دیگر استفاده از این تو رفتگی برای ایجاد زیبایی بیشتر بود.
در نهایت از بین سه طرح ارایه شده ، این طرح که هماهنگی بیشتری با لوور های پوشش سقف داشت انتخاب شد.
سعی کردیم گیاهان و طراحی دیوار همگی با هم به چشم بیآیند و به همین خاطر از گیاهان با شکل های برگی و رنگی نزدیک به هم استفاده کردیم برای ایجاد کنتراست و استفاده از رنگ هم از آنتریوم و اسپاتی فیلیوم در #طرح_کاشت انتخاب شد تراکم کاشت نزدیک به ۵۰ بوته در هر متر مربع است و تنوع ۸ گیاه استفاده شد در کل #دیوارسبز ZiaEco مملو از گیاه و طرح است.
#سیستم_آبیاری_هوشمند آن در فضای دیگری نصب گردید و #نور_مصنوعی جهت انجام عمل#فتوسنتز توسط ZiaEco طراحی و نصب گردید.
این قسمت از دفتر بزرگ ( مساحتی نزدیک به ۵۰۰ متر مربع) تاثیر زیادی در شادابی همکاران دارد، مسلما هر برگ سبزی از استرس محیط کاسته و به طراوت آن اضافه می کند.
در ضمن در کلیه گزارش های ارائه شده از عملیات بازسازی دیوار_سبز ZiaEco نقشی را ایفا می کند.
مسلما انسان و محیط کار باید با طبیعت همراه باشد که بتوانیم ۱۰ الی ۱۲ ساعت از روز را در این فضا سر کنیم ، عناصر طبیعی سرشار از وقار و آرامش هستند و این خصوصیات را به ما منتقل می کنند.