عملکرد سیستم های عمودی سبز در مصرف بهینه انرژی

در طول دهه گذشته ،استفاده از ساختار های سبز عمودی در طراحی ساختمان ها افزایش پیدا کرده است. بطوریکه چندین نوع اکوسیستم سبز نیز ارائه شده است

یکی از مهم ترین پتانسیل های استفاده از سیستم های سبز عمودی  صرفه جویی در مصرف انرژی در ساختمان ها می باشد  که نقش مهمی در گسترش  و توسعه این نوع سیستم ها داشته است  با این حال هنوز به داده ها و شواهد بیشتری در مورد عملکرد این نوع سیستم ها در فصول سرد احتیاج هست.

هدف اصلی این مقاله مقایسه عملکرد بین دو سیستم فضای سبز عمودی در صرفه جویی در مصرف انرژی می باشد که در برای اینکه بتوان  به نتایج ملموس تری دست یافت این ازمایش ها در خانه های با مقیاس واقعی در طول فصول سرد و گرم انجام گرفته شده است

ادامه

 

 

 

 

 

 

 

 

دیوار سبزمراقبت و نگهداری از دیوارسبز هیدروپونیک

شاید یکی از مهمترین قسمت های اجرای دیوار سبز امر مراقبت و نگهداری از گیاهان باشد چرا که گیاهان در فرایند تغییر بستر کشت خود و سازگار شدن با محیط جدید نیازمند پشتیبانی هستند و در شرایط متفاوت رشد گیاه ار تغییر بستر گرفته تا امر گلدهی و تغییر فصول باید توجهات لازمی به گیاهان دیوار سبز شود

ادامه

گیاهان مناسب برای دیوار سبز هیدروپونیک

یکی از مهمترین بخش های طراحی و اجرای دیوار سبز انتخاب گیاهان مناسب می باشد زیرا گیاه به عنوان موجود زنده در سال های آتی شکل خود را تغییر می دهند و مخاطب به دنبال شادابی همواره از دیوارسبز است.نکات زیر شاید در ابتدا کلی به نظر برسد 

ادامه

راهنمای طراحی و اجرای بامهای سبز:

ضابطه شماره ۷۶۴ امور نظام فنی اجرایی، مشاورین و پیمانکاران :در سال های اخیر اجرای بام سبز و فضای سبز عمودی در کلان شهرهای کشور عزیزمان متداول شده که با توجه به کمبود سرانه فضای سبز و توزیع ناعادلانه ی آن در سطح شهر، اجرای اینگونه فضاها مورد استقبال شهروندان قرار گرفته است .

ادامه

دیوار سبز

دیوار سبز در فضاهای ادارای

دیوار زنده که به عنوان دیوار سبز شناخته می شود، سیستم های ساختاری هستند که به دیوار سبز داخلی و خارجی متصل می شوند و سطوح دیوار را به باغ های عمودی بی نظیری تبدیل می کنند. در داخل فضای اداری ، دیوار سبز فضای داخلی را جذاب تر می کنند و کیفیت هوا را بهبود می بخشند.

 ادامه

دیوار سبز در رستوران

اجرای دیوار سبز در رستوران ها باعث می شود که مهمانان تجربه دلچسبی از غذا خوردن در کنار رایحه ی دل انگیز گیاهان تازه با رنگ های چشم نواز و همچنین محیطی با هوای خنک و پاکیزه را داشته باشند. ضیااکو به شما کمک می کند تا با ایجاد دیوار سبز تجربه دلچسب غذا خوردن در طبیعت همزمان! در یک محیط لاکچری را ایجاد کنید.

 ادامه

دیوار سبز

سیستم های دیوار سبز

طراحی نمای سبز ( دیوار سبز ) در معماری امروز ترکیب طراحی نمای ساختمان ها با گیاهان اقدامی جسورانه و آوانگارد در کشور ما محسوب می گردد که اولین اقدامات آن بر روی شیت های کاغذی طراحی مجموعه های تجاری شکل گرفته که دارای دیوار سبز بوده و به امید اجرا در دو و یا سه سال آینده است.

 ادامه

دیوار سبز

چرا سبزینگی (دیوار سبز ) در شهرها باید باشد ؟

سبز صفت مهمی است که به اسم های مختلف می توان نسبت داد اما هنگامی که به اسم معماری نسبت داده می شود در توضیح و تفسیر  با صفت های دیگر به اشتباه گرفته می شود مثلا با صفت پایداری، آنچه که صفت سبز در ذهن متبادر می کند 

 ادامه

ذیوار سبز

سیستم تِرِی | Tray System

دیوار سبز مدولار که بر پایه Tray (سینی) و سیستم Simple Hydroponic بوده و با ماژول های به ابعاد cm 17  * cm 22 * cm 56 و با متریال ABS N70 ساخته شده  و به راحتی بر روی چوب های چهارتراش قابل نصب است.در سیستم Tray  گیاهان در کیسه هایی مخصوص در بستری از ترکیب مواد آلی پیش کشت شده و پس از استقرار کامل و ریشه دواندن جدید گیاهان در دیوار جاگذاری می شوند.

ادامه

دیوار سبز

دیوار سبز در منازل

دیوار سبز یا باغ عمودی یک راه مرسوم  و قابل اجرا برای آوردن سبزینگی به منزل شماست.مزایای دیوار سبز: طراوت وتازگی؛ آرامش و سکوتی دلپذیر را، برای منزل شما ارمغان می آورد. 

ادامه

فواید دیوار سبز

دیوار سبز از طریق سایه اندازی ، تبخیر ، تعرق و بازتاب سطوح باعث خنک سازی محیط می شود. همچنان که گیاه خود را خنک نگه میدارد ، دمای هوای محیط را کم می کند و انتقال گرما به داخل ساختمان را کاهش می دهد. در واقع دیوار سبز مانند یک دیوار عایق رفتار می کند و مصرف انرژی در ساختمان را با کاهش همراه می کند.

 ادامه

دیوار سبز

هفت دیوار سبز باشکوه دنیا

چگونه دیواره های سبز به بهتر شدن زندگی ما کمک می کنند؟ دیوار سبز می تواند به تمیز کردن هوا، کاهش گرما و کاهش نویز در مناطق شهری کمک کند. از آنجا که باغ های عمودی ساخته شده  از ساختار دیوار ساختمان جدا هستند، بنابراین ترس کمی وجود دارد که ریشه های گیاهان به فوندانسیون ساختمان آسیب برساند. 

 ادامه