دیوار سبز زاگرس که توسط ضیااکو طراحی و اجرا شده است.

دیوار سبز طبیعی : اثری هنری که موجب دوستی دوباره انسان ها با طبیعت 1000 ساله شده است.

گرین وال چیست؟ یک سیستم دیوار سبز طبیعی که فضای داخلی و خارجی شما را ارزشمند تر از قبل خواهد کرد. ما در ضیااکو بالاترین کیفیت در طراحی دیوار سبز را ارائه می دهیم. و ارزشی جدید برای شما و کسانی که با شما در ارتباط هستند خواهیم آفرید.

مزایای دیوار سبز طبیعی

تنوع زیستی

یک گرین وال(green-wall) را می توان به گونه ای طراحی کرد که با گونه های گیاهی خاص، از جمله گیاهان بومی و گرده افشان، تنوع زیستی جدیدی را به ارمغان آورد. بستر طبیعی ضیااکو است که ما از آن در جهت تنوع زیستی و طبیعت گری استفاده می‌کنیم.

ارزش سرمایه گذاری

تحقیقات نشان می‌دهد که مردم به فضاهایی با ویژگی‌های طبیعی جذب می شوند. طبق صحبت کارفرمایان، چندین پروژه گرین وال ما در رستوران ها باعث جذب بالای مشتری شده است. این نه تنها باعث بازگشت سرمایه می شود، بلکه ساختمان را از نظر اقتصادی جذاب می کند.

کیفیت هوا

خاک قادر است ذرات معلق را جذب کند و توسط ریشه‌ی خود آن را تجزیه نماید. این خصوصیت به ما انعطاف‌پذیری بیشتری در طراحی دیوار سبز می‌دهد و به ما امکان می‌دهد گونه‌هایی را انتخاب کنیم که دارای ویژگی تصفیه هوا هستند.

سلامتی جان و تن

افرادی که در محیطی با وجود گل و گیاهان کار می‌کنند، 12 درصد بیشتر از افرادی که در فضایی بدون المان‌های طبیعی کار می‌کنند، بازدهی و به همین میزان استرس کمتری دارند. طراحی فضای کار تأثیر مستقیمی بر عملکرد و آسایش کارکنان دارد.

مقررات ساختمانی

حل چالش های نظارتی و شرایط برنامه ریزی با طراحی نمای و جداره سبز با هدف دستیابی به استانداردهای محیط زیست. دیوار سبز ها نیز به دستیابی به استانداردهای ساختمانی کمک می کنند.

چرا دیوار سبز ضیااکو؟

پوشش متراکم و طراحی هنری

سیستم هیدروپونیک فضای زیادی برای طراحی خلاقانه به ما می‌دهد (به عنوان مثال، به ما اجازه می دهد دیوارهای سبز منحنی ایجاد کنیم) و پوشش متراکم را با 60 گیاه در هر متر‌مربع تضمین می‌کند. با خرید دیوار سبز هیدروپونیک گیاهان اجازه دارند در تمام دیوار ریشه زایی کنند، این بدین معنی است که گیاهان می توانند در سلامت کامل و با طول عمر بیشتری رشد کنند.

بستر و غذای طبیعی

خاک به خودی خود یک اکوسیستم است: پذیرایی از حشرات مفید، جذب و فیلتر ذرات معلق هوا، انعطاف پذیری بیشتر در طراحی، تنوع زیستی و بهبود کیفیت هوا. بستر خاک ارگانیک ما شامل زباله های سبز نیز می شود و ما از هیچ ماده شیمیایی مضری برای حفظ سلامت دیوار سبز خود استفاده نمی کنیم.

گلخانه‌ی تخصصی گرین وال

پس از موفقیت در سال های ابتدایی ضیااکو، گام موثر و بعدی ما ساخت یک گلخانه‌ی تخصصی (nursery) بود. افق دید ما تهیه ی گیاهان پیش از کاشت و آماده سازی آنها در گلخانه با هدف کاهش شوک وارده به گیاهان در حین جابجایی و در نهایت کاهش تلفات اولیه و ثانویه این موجودات زنده بوده است.

تیم مراقبت و نگهداری ویژه

از نظر ما به همان اندازه که طراحی و اجرای درست و دقیق گرین وال اهمیت بالایی دارد، مراقبت و نگهداری آن در سال های پیش رو نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. این موجودات زنده همچون دیگران به آب و مواد غذایی نیاز دارند و هر زمان ناخوش بودند نیاز به اقدامات فوری خواهند داشت.

دیوار سبز هیدروپونیک

سیستمی است که گیاهان را به سازه‌ها یا دیوارهای ساختمان متصل می کند. هدف این سیستم جذاب و دوست‌داشتنی، پوشاندن جزئی یا کامل دیوار با پوشش گیاهی است. روش هیدروپونیک بدلیل انعطاف پذیری بالا و توانایی خلق آثار هنری چشم نواز شیوه اول ما در اجرای گرین وال است.

گلدانهای دیواری (دیوار سبز مدولار)

گلدان های دیواری ضیااکو یا همان روش گلدانی(فلاور باکس)، سیستمی بر پایه ی گلدان های دیواری است که می تواند یک سطح عمودی را بطور کامل سبز کند. این گلدان ها که به تکنولوژی آبیاری Self-watering مجهز هستند، توسط مهندسین ضیااکو طراحی و تولید شده اند که در طراحی روف گاردن نیز کاربرد دارند.

دیوار سبز ضیااکو در موزه هنر های معاصر تهران همچون یک اثر هنری می درخشد

پروژه های برجسته ضیااکو

از موزه هنرهای معاصر تا برجهای مجلل کوروش

دیوارهای سبز، مصالح سازگار با محیط زیست هستند که حوزه جدیدی از نوآوری در زمینه متریال را پدید آورده‌اند. دیوار سبز هیدروپونیک از کیسه‌های نمدی تشکیل شده‌است که به یک لایه پشتیبان سفت و سخت متصل شده‌اند. این کیسه‌های نمدی که با بستر کاشت مناسب پر می‌شوند، برای ریشه‌زایی گیاهان بسیار مناسب هستند.

جهت مشاوره و اطلاع از قیمت انواع دیوار سبز خود تماس بگیرید

سوالات رایج شما

قیمت دیوار سبز چقدر است؟

مانند اکثر موارد ویژگی هایی مانند شکل ، اندازه و انتخاب مواد به طور حتم بر هزینه تمام شده دیوارهای سبز تأثیر می گذارد. در نتیجه هرچه محصول پیچیده و سفارشی باشد ، در نتیجه  قیمت آن نیز گرانتر است.

مسائل دیگری علاوه بر طراحی در قیمت دهی دیوار سبز تاثیر گذار است قیمت وسایل استفاده شده و هزینه حمل ونقل وغیره  ب

هزینه دیوار سبز بر اساس اندازه دیوار و جنس قاب بکار رفته و نوع گیاهان کاشته شده سیستم های مورد استفاده برای آبیاری –هوشند بودن یا دستی بودن فرایند آبیاری  هزینه حمل ونقل و غیره تعیین می شود

به طور کلی هزینه دیوار سبز نسبت به گیاهان و متریال به کار رفته متغیر هست..

تعریف نیازها ، خواسته ها و بودجه شما برای ما مهم است – کدام راه حل نیازهای شما را برآورده می کند؟

برای استعلام قیمت دقیق دیوار سبز و دریافت مشاوره بر اساس خواسته های شما و نیازتان می توانید با همکاران ما ضیااکو در تماس باشید.

آیا دیوار سبز بر کیفیت هوا موثر است؟

با درک بهتر مشکلات مربوط به آلودگی و کیفیت هوا ، تأثیرات گیاهان بر کیفیت هوا نیز به همین ترتیب مورد توجه بیشتری قرار گرفته است. تصفیه هوا توسط گیاهان که از طریق میکروب های ریشه گیاه حاصل می شود ، بگونه ای که این ریشه ها  از مواد شیمیایی به عنوان مواد مغذی استفاده کند. علاوه بر تأثیرات مستقیم سلامتی ، اثبات شده است که کیفیت هوا به بهبود هوشیاری و توانایی های شناختی افراد نیز منجر می شود.

آگاهی از نقشی که محیط پیرامون ما در سلامتی و رفاه ما بازی می کند منجر به انتظارات جدیدی نسبت به محیط موجود در اطراف ما خواهد شد و یکی  عناصر اصلی  در ساختمان های اداری   ایجاد مکان های مفرح و آرامبخشی  است که در آن افراد برای آمدن  به آنجا و گذراندن وقت خود احساس امنیت  و شادی می کنند.

تاثیر دیوار سبز در مصرف انرژی چگونه است؟

مشخص شده است که دیوارها و نماهای سبز در فضای باز از نظر مصرف انرژی مقرون به صرفه هستند زیرا گیاهان هنگام قرار گرفتن در معرض آفتاب دمای کلی ساختمان ها را کاهش می دهند. علاوه بر این ، آنها همچنین میزان گرمای فرار شده در زمستان را کاهش می دهند.

علاوه بر این ، روند تعرق گیاهان می تواند درجه حرارت را در داخل خانه نیز کمی کاهش دهد ، بنابراین به عنوان یک راه حل مقرون به صرفه در مصرف انرژی نیز کار می کند. مقدار کافی ماده گیاهی نیز به کاهش سطح صدا کمک می کند.