دیوار سبز یا گرین وال ضیااکو به روش هیدروپونیک در فضای داخلی استخر و مجموعه ورزشی یک ساختمان مسکونی واقع در نیاوران تهران دیوار سبز یا گرین وال ضیااکو به روش هیدروپونیک در فضای داخلی استخر و مجموعه ورزشی یک ساختمان مسکونی واقع در نیاوران تهران دیوار سبز یا گرین وال ضیااکو به روش هیدروپونیک در فضای داخلی استخر و مجموعه ورزشی یک ساختمان مسکونی واقع در نیاوران تهران دیوار سبز یا گرین وال ضیااکو به روش هیدروپونیک در فضای داخلی استخر و مجموعه ورزشی یک ساختمان مسکونی واقع در نیاوران تهران دیوار سبز یا گرین وال ضیااکو به روش هیدروپونیک در فضای داخلی استخر و مجموعه ورزشی یک ساختمان مسکونی واقع در نیاوران تهران
کارفرما

خانم تای ماسر

نوع سیستم

معمار

آقای مهندس صابونی

ابعاد

17 مترمربع

موقعیت

تهران | نیاوران

Category
تجاری, داخلی

 

دیوار سبز هیدروپونیک دزیره در ساختمان داریوش واقع در منطقه نیاوران در سال ۱۳۹۸ اجرا شده است، این دیوار سبز در ۸ لت که ۴ لت دیوار سبز در سالن استخر و ۴ لت دیگر در سالن ورزش نصب شده است.
کلیه گاترها و قوطی ها از ورق استنلس استیل ۳۰۴ بوده و نورپردازی آن با چراغ های مخصوص که توانایی ایجاد فتوسنتز در گیاهان را دارند نورپردازی شده است.
مجری این ساختمان مهندس شایان صابونی و مالک آن خانم دزیره تای ماسر که از کشور آمریکا مهاجرت کرده اند هستند.
خانم دزیره بسیار در امر مراقبت ونگه داری گیاهان تاکید داشتند با توجه به اولویت ایشان در نگداری از گیاهان به نحوی که حتی محل اجرا برای سهولت تغییر دادند و همچنین در طرح کاشت گیاهان نیز بسیار نکته بین بودند.
در ضمن با توجه به اینکه به اذعان بسیاری از کارفرماها ساخت دیوار سبز در کنار استخر مقدور نمی باشد ولی دیوار سبز دزیره توانست بر چالش های موجود در این فضا غلبه کند و ساخته شود.
ساختار این دیوار از نوع سیستم هیدروپونیک می باشد و جلوه بصری زیبایی به این فضا بخشیده وتداعی آب تنی در طبیعت را با خود به همراه دارد.