دیوار سبز دیوار سبز تمپورال
نام پروژه :

دیوار سبز تمپورال

نام کارفرما :

مهندس ملک زاده

نوع سیستم :

هیدروپونیک

موقعیت :

تهران | زعفرانیه

توضیحات:

امروزه ورود ما به داخل ساختمان و محل زندگی مان غالبا با خودرو است و فضاهای باز ساختمان دیده نمی شود. برای دیده شدن باید ارتفاع را اضافه کرد و یا در جداره های عمودی اقداماتی را انجام داد که مخاطب هنگامی که سوار بر ماشین خود هست بتواند نظری بر انها بکند و لذتی ببرد. نکته دیگر هم که قابل توجه است دیگر مساحتی از عرصه زمین باقی نمانده که بتوان آن را به فضای سبز فواره آب و تخت اختصاص داد تا حد امکان سطح زمین را می سازند و یا به ورودی رمپ و یا پارکینگ اختصاص می دهند انگار که ماشین از خود انسان هم مهمتر است. گاها به شکلی است که مساحت پارکینگ یک خودرو بیشتر از مساحت اتاق خواب یک نفر است. در این اهمیت دادن های متفاوت، جداره های عمودی زیادی شکل می گیرد که می تواند مکانی برای استقرار سبزینگی و یا ایجاد حس حیاط باشد.
تمپورال جزو محدود ساختمان هایی هست که علاوه بر ایجاد فضای سبز در فضای ورودی سطوح عمودی خود را هم برای استقرار دیوار سبز در نظر گرفته است این دیوار سبز ها از دید عابر در خارج ساختمان هم دیده می شود. غالبا مخاطبین لحظاتی مقابل آن می ایستند و با نگاه به گیاهان و با شنیدن صدای آب از آن لذت می برند .
اجرای دیوار سبز:
این دیوار سبز با توجه به طراحی شرکت معماری رحمانی در داخل دیوار جدا کننده اجرا شده است. این جزییات اجرایی موجب شده که هیچگونه از جزیییات اجرایی دیوار سبز دیده نشود و یک صفحه دیده شود.
مراقبت ونگهداری :
مراقبتونگهداری گل وگیاه و تجهیزات دیوار سبز با توجه به همراهی با ساخت و ساز در ابتدا بسیار دشوار بود. و ما هفته ای 3 بار به کارگاه مراجعه می کردیم اما بعد از وصل شدن آب و برق دایمی ساختمان هر ماهدو بار به آن مراجعه می کنیم
انتخاب گیاهان :
گیاهان این دیوار سبز از نوع گل وگیاه بیرونی است و تونوع آن به شکلی دیده شده که در فصل بهار گل داشته باشد و در فصل زمستان رنگ گیاهان به زرد ونارنجی تغییر رنگ دهده و در فصل بهار دوباره به سبز برگرددد. این تغییر رنگ و گل دادن متناوب تاثیر بسیار مثبتی در ایجاد شادابی و حس زنده بودن دارد .

Category
بیرونی, داخلی