دیوار سبز

فواید دیوار سبز

۱- بهره وری انرژی و و محیط زیست

دیوار سبز از طریق سایه اندازی ، تبخیر ، تعرق و بازتاب سطوح باعث خنک سازی محیط می شود. همچنان که گیاه خود را خنک نگه میدارد ، دمای هوای محیط را کم می کند و انتقال گرما به داخل ساختمان را کاهش می دهد. در واقع دیوار سبز مانند یک دیوار عایق رفتار می کند و مصرف انرژی در ساختمان را با کاهش همراه می کند. در طول زمستان ، لایه های میانی دیوار سبز نقش عایق درونی را بازی می کنند و مانع از خروج گرما از داخل ساختمان می شوند.

با یک دیوار سبز ، هزینه های مصرف انرژی کاهش می یابد و گاز کربن دی اکسید کمتری در هوا منتشر می شود و همچنین کمک بزرگی به جلوگیری از تغییرات آب و هوایی کره ی زمین می کند.

۲- تنوع زیستی و گونه های بومی

محیط های شهری به طور فزاینده ای خود را مخالف محیط زیست و اکوسیستم های طبیعی نشان داده است . آلودگی ، سر و صدای مزاحم و کم شدن گیاهان بخشی از عواقب جبران ناپذیر طراحی های مدرن شهری هستند. ما به دنبال بهبود بخشیدن وضع محیط زیست برای انسان ها و برای تعداد زیادی ارگانیسم ها و اکوسیستم های مهم و از دسته رفته ایم و این کار را با وارد کردن گیاهان بطور فشرده در فضاهای زندگی انجام خواهیم داد.

۳- بهره وری فضایی

در بسیاری از کلان شهرها ، فضاها محدود تر از قبل شده اند. تا جایی که هر متر مربعی از فضا با عملکردی پر شده است. با این حال دیوار ها لخت و ساده رها شده اند. دیوار های سبز یک وسیله ی هوشمند و تاثیرگذار برای تمامی ساکنین شهرها هستند که می توانند بوسیله ی آن ها به رشد و پرورش گیاهان دارویی ، میوه ها و سبزیجات در فضایی کوچک اقدام کنند

 ۴- دیوار سبز در مقیاس شهری

کاهش گرمای هوا و اثر گلخانه ای در شهر

بهبود کیفیت هوا

تولید اکسیژن

ارتقاء کیفیت بصری و زیبایی سکونتگاه

تاثیر بر سلامت روان شهروندان

حمایت و ایجاد تنوع زیست محیطی و استقرار حیوانات و پرندگان

کاهش سروصدا

استفاده از آبهای بازیافتی

 

دیوار سبز تری

سیستم خانگی پاد

دیوار سبز هیدروپونیک

مطالب بیشتر