مطالب 

دیوار سبزمراقبت و نگهداری از دیوارسبز هیدروپونیک

شاید یکی از مهمترین قسمت های اجرای دیوار سبز امر مراقبت و نگهداری از گیاهان باشد چرا که گیاهان در فرایند تغییر بستر کشت خود و سازگار شدن با محیط جدید نیازمند پشتیبانی هستند و در شرایط متفاوت رشد گیاه ار تغییر بستر گرفته تا امر گلدهی و تغییر فصول باید توجهات لازمی به گیاهان دیوار سبز شود

ادامه

گیاهان مناسب برای دیوار سبز هیدروپونیک

یکی از مهمترین بخش های طراحی و اجرای دیوار سبز انتخاب گیاهان مناسب می باشد زیرا گیاه به عنوان موجود زنده در سال های آتی شکل خود را تغییر می دهند و مخاطب به دنبال شادابی همواره از دیوارسبز است.نکات زیر شاید در ابتدا کلی به نظر برسد 

ادامه

راهنمای طراحی و اجرای بامهای سبز

ضابطه شماره ۷۶۴ امور نظام فنی اجرایی، مشاورین و پیمانکاران :در سال های اخیر اجرای بام سبز و فضای سبز عمودی در کلان شهرهای کشور عزیزمان متداول شده که با توجه به کمبود سرانه فضای سبز و توزیع ناعادلانه ی آن در سطح شهر، اجرای اینگونه فضاها مورد استقبال شهروندان قرار گرفته است .

ادامه

دیوار سبز

دیوار سبز در فضاهای ادارای

دیوار زنده که به عنوان دیوار سبز شناخته می شود، سیستم های ساختاری هستند که به دیوار سبز داخلی و خارجی متصل می شوند و سطوح دیوار را به باغ های عمودی بی نظیری تبدیل می کنند. در داخل فضای اداری ، دیوار سبز فضای داخلی را جذاب تر می کنند و کیفیت هوا را بهبود می بخشند.

 ادامه

دیوار سبز در رستوران

اجرای دیوار سبز در رستوران ها باعث می شود که مهمانان تجربه دلچسبی از غذا خوردن در کنار رایحه ی دل انگیز گیاهان تازه با رنگ های چشم نواز و همچنین محیطی با هوای خنک و پاکیزه را داشته باشند. ضیااکو به شما کمک می کند تا با ایجاد دیوار سبز تجربه دلچسب غذا خوردن در طبیعت همزمان! در یک محیط لاکچری را ایجاد کنید.

 ادامه

دیوار سبز یا گرین وال ضیااکو به روش هیدروپونیک در فضای بیرونی مجتمع تجاری زمرد واقع در قبای تهران

چرا سبزینگی (دیوار سبز ) در شهرها باید باشد ؟

سبز صفت مهمی است که به اسم های مختلف می توان نسبت داد اما هنگامی که به اسم معماری نسبت داده می شود در توضیح و تفسیر  با صفت های دیگر به اشتباه گرفته می شود مثلا با صفت پایداری، آنچه که صفت سبز در ذهن متبادر می کند همراهی یک موضوع  با رشد، امید، پیشرفت و شادابی است (سرت سبز و دلت خوش باد جاوید    که خوش نقشی نمودی از خط یار. حافظ) و در معماری هم این انتظار می رود که به آثاری صفت سبز نسبت داده شود که هنگام مواجهه شدن با آنها حس شادابی،رشد،پیشرفت و امید در بیننده ایجاد گردد.

 

 ادامه