سیستم خانگی پاد

پوشاننده سبز

پاد سیستم  Pod System

دیوار سبز پاد بر پایه ی wicks system بوده و در آن فتیله ها آب را از پایین هر پاد بالا کشیده و به گیاهان که در کیسه های مخصوص کاشته شده اند می رساند.

بستر آلی که در کیسه های مخصوص است به صورت مویینگی آب را به ریشه گیاهان می رساند و گیاهان ببا توجه به نیاز خود از رطوبت بستر آلی استفاده کرده و رشد می کند در این روش هدر رفت آب صفر بوده و گیاهان همواره شاداب هستند.

پاد ها از جنس PVC و یا ورق های فلزی بوده و در هر متر مربع ۱۵ گیاه در آن کاشته می شود.

مهم ترین ویژگی این دیوار سبز استفاده از pod ها جهت کشاورزی شهری بوده و در آنها میتوان توت فرنگی، سبزیجات، فلفل و گیاهان دیگر کاشت.

از نکات قابل توجه دیگر این دیوار سبز آبیاری هر ۱۴ روز یکبار و عدم نیاز به خروجی آب و لوله های آب ورودی است.

 

سیستم خانگی پاد ZiaEco چیست ؟

یک سیستم نیمه هوشمند جهت سبزینگی دیوار های منزل شما است که تمامی آن توسط تیم طراحی و اجرای ما بصورت اختصاصی برای هر پروژه در نظر گرفته می شود.

برخلاف گلدان هایی که تابحال داشته اید در این سیستم دیگر نیازی نیست هر چند روز یکبار خاک را آبیاری کنید ، تنها کافی است که هر ماه منبع طراحی شده در کف هر پاد را پر از آب کنید تا در طول یک ماه توسط یک سیستم نیمه هوشمند این آبیاری به تدریج انجام شود. همچنین در زمانی که منبع خالی شد ، یک نشانگر دیجیتال در کنار هر پاد از وضعیت آن به شما اطلاع می دهد.

سوالات رایج

دیوار سبز پاد

در چه فضاهایی می شود نصب کرد ؟

بدلیل اینکه از سیستم پاد هیچگونه آبی خارج نمی شود و هوشمند است و همچنین از نظر بهداشتی کنترل شده است می توان آن را در تمامی فضاهای داخلی و خارجی کم ارتفاع نصب کرد. فضاهایی همچون نشیمن ، پذیرایی و اتاق خانه ها و همچنین در فضای داخلی رستوران ها ، کافی شاپ ها ، مطب های پزشکی و … علاقه مندی بیشتر نسبت به این محصول داشته اند.

در محیط خارجی می توان استفاده کرد ؟

با وجود بدنه و شاسی کشی تمام PVC ، در شرایط برفی و بارانی و در زیر آفتاب شدید مقاومت دارد و تغییر رنگ نمی دهد و می توان به راحتی در تراس های شما و بدنه ی بیرونی ساختمان های شما نصب شود.

هزینه های نگهداری چقدر است ؟

می توان گفت هزینه ی خاصی ندارد و در مقایسه با گلدان های معمولی هزینه ی به مراتب کمتری دارد زیرا آبیاری نیمه هوشمند آن مصرف آب را به حداقل می رساند و همچنین نیازی به تعویض خاک نیست.

چه مواقعی باید کود بدهیم ؟

با توجه به اینکه سیستم ما هیدروپونیک است و موادغذایی بصورت مایع همراه با آبیاری ماهانه ی آنها تزریق می شود ، نیازی به تعویض خاک و کود دهی وجود ندارد و تمامی مواد غذایی که قرار است از طریق کود به گیاهان داده شود ، بصورت مایع به آن ها می رسد.

گارانتی سیستم پاد چگونه است ؟

تا ۲ سال گارانتی قطعات این سیستم که شامل تمای اجزای آن می شود در نظر گرفته شده است. همچنین در کنار آن تا ۳ ماه گارانتی گیاهان (گیاهانی که توسط ما انتخاب و نصب شده اند) می شود.