دیوار سبز هیدروپونیک

فرم پذیر و تنوع گیاهان بالا

دیوار سبز چیست؟

مطابق تعریف (مرکز دیوار سبز دانشگاه استافوردشای): “گیاهانی که بر روی  سطح عمودی یا مقابل آن رشد می کنند” دیوار سبز را  ایجاد می کنند.

دیوارهای سبز در واقع سازه های عمودی هستند که انواع مختلفی از گیاهان و تجهیزات وابسته در آن وجود دارند. یک محیط کشت گیاه معمولا شامل خاک، سنگ یا آب می شود. از آنجا که کاشت گیاهان روی دیوار های سبز است، معمولا شامل سیستم های آبیاری داخلی هستند. دیوارهای سبزمتفاوت با نمای سبز می باشد، که غالبا در نمای بیرون ساختمان دیده می شود در این ساختار  از دیوارهای خارجی ساختمان،به عنوان تکیه گاه استفاده می شود. در دیوارهای سبز، محیط رشد روی سطح یا ساختار دیوار است، در حالی که در نمای سبز ریشه گیاهان در زمین است. مضاف بر این، در نمای سبز  زمان زیادی طول می کشد برای رشد گیاهان برای اینکه بتوانند  به اندازه کافی تمام دیوار را کاملا  پوشش دهند، در حالی که در دیوارهای سبز این زمان کمتر است مخصوصا اگر از گیاهان اماده (قبلا کاشته شده ) در بستر دیوار استفاده کرد. دیوارهای سبز هوشمند  تقریبا به دیوارهای سبز معمولی شباهت دارند، با این تفاوت که با استفاده از هوش مصنوعی و تکنولوژی، اهداف بیشتری را دنبال می کنند. از ویژگی های حائز اهمیت دیوار سبز هوشمند این است که میتواند به صورت اتوماتیک و از راه دور نظارت شود و اثرات کیفی آن متعاقبا افزایش یابد. علاوه بر مزایای بصری و بیوفیلیا ( بیوفیلیا مطابق تعریف ادوارد ا. ویلسون : تمایل ذاتی انسان ها برای پیوند با طبیعت و دیگر اشکال زندگی ) همه ی گونه های دیوارهای سبز، می توانند از طریق بهبود گردش هوا، علاوه بر ایجاد محیط رشد برای گیاه ، از ویژگی های طبیعی تصفیه هوا و رطوبت برای محیط اطراف نیز برخوردار باشند.

دیوار سبز هیدروپونیک چیست؟

دیوار سبز با کشت هیدروپونیک (Hydroponic) یا آب کشت، شیوه ی کشت بدون خاک می باشد.در این نوع سیستم متخصصان نیازهای غذایی گیاه را اندازه گیری کرده و به جای خاک با استفاده از آبی که به گیاه داده می شود با افزودن عناصر ماکرو و میکرو نگهداشتن توسط مواد نگهدارنده بی اثر مانند پرلیت، عملا نیاز به خاک را در دیوار سبز منتفی می کند.

مهم ترین ویژگی دیوار سبز با کشت هیدروپونیک کاهش چشمگیر مصرف آب و کنترل ساده تر شرایط محیطی دیوار سبز از جمله نور، دما و رطوبت است. همچنین میزان رشد گیاهان با سیستم هیدروپونیک در مقایسه با سیستم خاکی، ۴۰ درصد سریع تر است.

در چه شرایطی دیوار سبز بیشترین بازدهی را دارد 

سیستم هیدروپونیک مناسب تمام دیوار های سبز در داخل و بیرون ساختمان است. البته برای یک دیوار سبز بیرونی ، به شرایط آب و هوایی منطقه و انتخاب گیاهان توجه ویژه ای داشت.

خصوصیات سیستم 

هیدروپونیک | اجازه می دهد ریشه ها در کل دیوار گسترش پیدا کنند

بستر کاشت دیوار سبز | نمد ، گیاهان هرگز پر آب نمی شوند

مانعی برای رشد ریشه ها نیست | ریشه ها اجازه دارند در کل دیوارسبز گسترش یابند

زهکشی آب در دیوار سبز|

آبیاری | در هر روز ۴ بار گیاهان دیوار سبز آبیاری می شود که در شرایط آب و هوایی متفاوت تغییر می کند

طراحی نامحدود در دیوار سبز | امکان طراحی و ساخت دیوار های سبز در هر ابعاد و با هر شکلی

نحوه آبیاری دیوار سبز 

این سیستم به آبیاری تمام هوشمند نیاز دارد. در هر روز حداقل باید ۴ بار آبیاری انجام شود که برای هر پروژه ی دیوار سبز بصورت مجزا طراحی و اجرای می شود.

مدت زمان نصب دیوار سبز

بین ۱۴ تا ۲۰ روز کاری

برای اطلاعات بیشتر :

دیوار سبز تری

سیستم خانگی پاد

فواید دیوار سبز

جهت کسب اطلاعات بیشتر ، استعلام قیمت و مشاوره ی رایگان با ما تماس بگیرید